סט מקלדת ועכבר אלחוטי איכותי יספק חווית הקלדה נוחה על ידי תגובה מהירה, עיצוב נח וביטול חוטים סבוכים מייצר סביבות עבודה מסודרות ללא עומס. השקעה בסט מקלדת ועכבר איכותי ובעל שם תבטיח חווית עבודה נוחה ופרודוקטיבית לאורך זמן. בפוסט זה, נבדוק את הסטים המובילים בשוק, נבין את ההבדלים ביניהם ונמצא סט מקלדת ועכבר אלחוטי מומלץ עבור הצרכים שלנו. 

התמקדתי בעיקר בסט מקלדות ועכברים אלחוטיים לשימוש ועבודה סטנדרטית ולדעתי ללוגיטק יש את הסטים הפופולרים והמומלצים ביותר מבחינת איכות ותמורה למחיר. עם זאת, למיקרוסופט יש גם כמה סטים טובים.

סטים של מקלדות ועכברים אלחוטיים מומלצים לשנת 2023, תקציר:

תמורה למחירסט איכותי ורב תכליתיסט שקט ופונקציונליסט קומפקטי, שקט ונייד
Logitech MK345Logitech MK540 AdvancedLogitech Mk295Logitech MK470
Logitech MK345 Comfort Logitech MK540 AdvancedLogitec MK295Logitec MK470

ערכות מקלדת ועכבר מומלצים – הרשימה המלאה:

Logitech MK345 Comfort 

סט איכותי ופרקטי שנותן תמורה למחיר

Logitech MK345 Comfort 

Logitech MK345 הוא סט מקלת ועכבר אלחוטי המציע שילוב של נוחות, פונקציונליות וחיי סוללה ארוכים, במטרה לתת מענה למשתמשים המחפשים סט איכותי ופרקטי לעבודה ממושכת, עם טווח וחיי סוללה טובים ופחות פיצ'רים מתקדמים.

למקלדת יש עיצוב עמיד בפני שפיכת נוזלים, רגליות הטיה מתכווננות לגובה ומשענת כף יד מובנית לנוחות. המקשים מרווחים, מייצרים קול הקלקה ונותנים חווית הקלדה טובה. המקלדת כוללת גם מקשי מדיה לשליטה, בנגן השירים ובווליום. העכבר מיועד למשתמשים ימניים עם עיצוב ארגונומי ושלושה כפתורים.

המקלדת נטענת על ידי 2 סוללות AAA והעכבר על ידי סוללת AA אחת. מקלט USB 2.4 GHz מאפשר חיבור אמין בטווח של עד 10 מטרים, ושולט על שתי ההתקנים. עם זאת הסט מגיע עם nano receiver ולא תומך ב unifying.

מחיר עד 150

יתרונותחסרונות
תמורה למחיר
איכות בנייה
חיי סוללה
עכבר לא מתאים ליד שמאל
הקלדה לא שקטה במיוחד
סט מגיע עם nano receiver (לא unifying)
סט לא ניתן לתכנות

Microsoft wireless desktop set 900

סט עם עיצוב נמוך ושקט פלוס אחריות לשלוש שנים.

Microsoft wireless desktop set 900

Microsoft Wireless Desktop 900 הוא סט משולב מקלדת ועכבר פשוט שיכול להתאים למי שמחפש מקלדת פשוטה וטובה עם מקשים בפרופיל נמוך.

סט מינימליסטי, עם מקשי מגע שקטים יחסית וגישה נוחה לפונקציות בשימוש נפוץ ולחצנים הניתנים להתאמה אישית באמצעות תוכנת  Mouse and Keyboard Center . העכבר מתאים למשתמשים ימניים ושמאליים וכולל שלושה כפתורים הניתנים להתאמה אישית.

המקלדת והעכבר מציעים קישוריות עם מקלט USB 2.4 GHz בטווח אלחוטי של עד 10 מטר. המקלדת מופעלת על ידי 2 סוללות AAA והעכבר על ידי 2 סוללות AA. מיקרוסופט מדגישה את טכנולוגיית ההצפנה בין המקלט לסט אבל גם לסטים של לוגיטק יש הצפנה בין ההתקנים.

מחיר עד 160

יתרונותחסרונות
3 שנות אחריות
מקלדת שקטה יחסית
אין מנורת CAPS LOCK
עכבר בינוני

Logitech MK540 Advanced

סט איכותי ורב תכליתי עם תכונות מתקדמות.

Logitech MK540 Advanced

MK540 Advanced סט מקלדת ועכבר מעט איכותי יותר מהסטים הסטנדרטים. המקלדת מרווחת ושקטה יחסית, יש לה חיי סוללה ארוכים ותכונות מתקדמות כמו תכנות מקשים ותמיכה במתאם unifying.

המקלדת גדולה, עם עיצוב מרווח ומשענת פלסטיק לפרק היד. היא עמידה לשפיכת נוזלים, יש לה רגליות נשלפות לשינוי זוויות ההקלדה וכפתורי מדיה בחלק העליון. המקשים מייצרים רעש מופחת בהשוואה למקלדות פשוטות יותר. יש לה מקשי קיצור לפעולות כמו שמירה, הדפסה או נעילת המחשב והיא גם ניתנת לתכנות בעזרת תוכנת  Logi option+. העכבר מתאים לשני הידיים, ימניים ושמאליים. יש לו שלושה כפתורים,  משענות גומי בצדדים והוא גם ניתן לתכנות.

המקלדת נטענת על ידי 2 סוללות AAA ונעכבר על ידי סוללת AA אחת ויש להם טווח של 10 מטר. לסט יש מקלט Unifying שמאפשר חיבור של התקני logitech תואמים נוספים ולחסוך בחיבורי USB והחלפה במקלט אחר במקרה של אובדן.

מחיר: עד 200

יתרונות
רעש מופחת בהקלדה
עכבר ומקלדת ניתנים לתכנות
איכות בנייה 
חיי סוללה
מתאם Unifying
עכבר לא שקט במיוחד.

Logitech MK850 Performance

שליטה על מספר מכשירים במקביל עם מקלדת אחת

Logitech MK850 Performance

MK850 Performance הוא הסט המתקדם והיקר בסדרה, עם תכונה ייחודית שמאפשרת שליטה בעד שלושה מכשירים במקביל. כך שאפשר להתחיל להקליד במחשב ואז לעבור לטאבלט, לטלפון או למחשב אחר בלחיצת כפתור.

המקלדת נוחה עם משענת מרופדת, הגבהה מעט ארגונומית באמצע, רגליות, ומקשים רכים ושקטים יחסית. היא מגיעה עם הרבה פונקציות כמו תכנות מקשים, אפשרות חיבור ומעבר בין שלושה מכשירים שונים ותואמת גם למחשבי MAC. העכבר גם איכותי עם 8 מקשים הניתנים לתכנות ואפשרות מעבר בין מכשירים שונים. העכבר מתאים יותר ליד ימין.

המקלדת נטענת על ידי 2 סוללות AAA והעכבר על ידי סוללת AA אחת ויש להם טווח של 10 מטר. מקלט unifying ותמיכה בחיבור bluetooth לחיבור מכשירים נוספים.

מחיר: עד 300

יתרונותחסרונות
איכות בנייה
סט עם הרבה פונקציות מתקדמות
אין טעינה עם כבל 
אין תאורה
יקרה יחסית

Logitech MK295

אופציה טובה עבור משתמשים המחפשים סט מקלדת ועכבר שקט ופונקציונלי במחיר סביר.

Logitech MK295

המקלדת בגודל מלא עם לוח מקשים מספרי ושמונה מקשי קיצור מציעה חווית הקלדה יעילה ונוחה. הגובה מתכוונן, והעיצוב עמיד בפני שפיכת נוזלים. העכבר 3 לחצנים, קומפקטי, מתאים לשני הידיים ולחיצות העכבר גם שקטות. כמו רוב המקלדות של לוגיטק המקלדת נטענת על ידי 2 סוללות AAA והעכבר על ידי סוללת AA אחת עם טווח של כ 10 מטר עם חיבור של מקלט USB nano receiver.

מחיר: עד 150

יתרונותחסרונות
מקלדת ועכבר שקטים 
מחיר סביר
עיצוב עמיד בפני שפיכת נוזלים
סט מאוד בסיסי ללא פונקציות מתקדמות
מקלט nano receiver

 

Logitech MK470

סט מקלדת ועכבר בעיצוב קומפקטי ושקט שחוסך מקום על שולחן העבודה ויכול לשמש גם כסט נייד.

Logitec MK470

המקלדת דקה עם פרופיל מקשים נמוך ומספקת חווית הקלדה דומה למקלדת של מחשב נייד. העכבר גם נמוך ודק ושוקל רק 100 גרם, עם 2 כפתורים וכפתור גלילה.גם המקלדת וגם העכבר מתחברים באמצעות מקלט USB אלחוטי סטנדרטי של 2.4GHz עם 2 סוללות  AAA למקלדת וסוללת AA לעכבר, כמו כל הסטים של לוגיטק מגיעות ביחד עם הסט.

מחיר: עד 200

יתרונותחסרונות
עיצוב מינימליסטי
סט שקט
העיצוב הדק של העכבר לא יתאים לכולם
סט מאוד בסיסי ללא פונקציות מתקדמות

 

Microsoft Wireless Sculpt Ergonomic

סט עכבר ומקלדת ארגונומי מומלץ בעיצוב חדשני לשמירה על פרקי כפות היידים

Microsoft Wireless Sculpt Ergonomic

המקלדת מעוצבת בצורה יחודית עם פיצול במרכז ומשענת מרופדת. לוח מקשי ה Num Lock מגיע כיחידה נפרדת שניתן למקם לצד המקלדת ויש גם מגבה פלסטיק המתחבר לחלק האחורי של המקלדת ומרים אותה מעט. המקשים גדולים יותר מאלה שבמקלדות סטנדרטיות, ומשפרים את הדיוק, כאשר הם נעים לכיוון הפיצול המרכזי, עם זווית עדינות כלפי מעלה, ומקדמים תנוחת יד טבעית יותר.

העכבר גם מעוצב בצורה ארגונומית עם שקע לאגודל, גלגל גלילה המאפשר גלילה רגילה וגם גלילה לשמאל ולימין ושני לחצנים נוספים: לחצן לתפריט התחל ולחצן הקודם. המקלדת נטענת על ידי 2 סוללות AAA והעכבר על ידי 2 סוללות AA עם טווח של 10 מטר. כל ההתקנים מתממשקים עם משדר USB אחד של 2.4GHz.

מחיר עד 350

יתרונותחסרונות
מקלדת ארגונומית איכותית
חיי סוללה
יש מקלדות ועכברים ארגונומיים יותר טובים שאפשר לרכוש בנפרד
דורשת הסתגלות 

שיקולים בבחירת סט מקלדת ועכבר אלחוטי:

גודל המקלדת והעכבר

מקלדת גדולה יכול להתאים לסביבות עבודה נייחות. הן מצוידות לרוב בכפתורים נוספים להתאמה אישית, ותמיכה לפרק כף היד. מקלדת קטנה לעומת זאת, מתאימה כשצריך להתנייד או לעבוד בחלל עבודה קטן כדי לחסוך במקום. העכבר צריך להתאים לגודל היד כדי לשמור על אחיזה נוחה. 

תקשורת אלחוטית

סטים אלחוטיים בדרך כלל מתחברים למחשב באמצעות בלוטות' או באמצעות מקלט USB. מכשירי בלוטות'  יכולים להתחבר למגוון רב של מכשירים, כולל טאבלטים וסמארטפונים. מקלט USB עובד על תדר רדיו, ונחשב מעט יותר יציב אבל דורש יציאת USB ייעודית למקלט. 

מקלט Unifying של Logitech

Unifying Receiver הוא מקלט USB שיכול לעבוד עם עד שישה התקני Logitech בו-זמנית, ומבטל את הצורך במקלטי USB נפרדים. יתרון נוסף למכשירים שתומכים בטכנולוגיית Unifying הוא האפשרות לתאם את המכשיר עם מקלט unifying אחר, במידה והמקלט המקורי הלך לאיבוד

סוגי מקשים במקלדת

פרופיל גבוה: מקלדת בעלת פרופיל גבוה היא מקלדת עם מקשים מסורתיים  וגבוהים שמאפשרים לחיצה עמוקה יותר.

פרופיל נמוך: מקלדות בעיצוב נמוך בדרך כלל נמוכות ודקות יותר, המקשים שטוחים וחוויית ההקשה בדרך כלל שקטה ודומה להקשה במקלדת של מחשב נייד.

מקשי ממברנה: מקשים אלו נפוצים ברוב המקלדות הסטנדרטיות ואפשרויות התקציב. מקלדות ממברנה שקטות, זולות ודורשות מגע קל. עם זאת, ייתכן שחסר להם המשוב המישוש שחלק מהמשתמשים מעדיפים. המקשים ברוב המחשבים הניידים והרבה מקלדות All-in-One הם בדרך כלל מקשי ממברנה, מה שהופך את המקלדות הללו לבחירה טובה אם אתה רגיל להקליד במחשב נייד.

מקשים מכניים: מקשים אלו נחשבים יותר איכותיים ונפוצים יותר במקלדות של גיימרים וקלדניות. יש להם משוב טוב יותר ותוחלת חיים ארוכה יותר ממפתחות הממברנה, הן מספקות צליל הקלקה וחבטה פיזית כדי לציין לחיצה מוצלחת. מקלדות מכניות הרבה יותר יקרות ממקלדות רגילות.

מקשים ניתנים לתכנות:  מקלדות ועכברים יכולים להציע כפתורים ומקשים הניתנים לתכנות, תכונה שיכולה להיות שימושית עבור משחקים או משימות חוזרות ומאפשרת התאמה אישית לביצוע פקודות או רצפים ספציפיים בלחיצת כפתור או מקש. 

מקשי מולטימדיה: מקלדות מסוימות מגיעות עם מקשי מולטימדיה ייעודיים לשליטה בעוצמת הקול, נגן המולטמדיה או גלישה באינטרנט. באופן דומה, לחלק מהעכברים עשויים להיות כפתורים נוספים שניתן להשתמש בהם לניווט בתפריטי מערכת ההפעלה או בדפדפני האינטרנט.

עיצוב

ארגונומיה משחקת תפקיד חשוב בנוחות השימוש של המקלדת והעכבר ללא קשר אם הם משווקים ספציפית כמוצרים "ארגונומיים" או לא. עבור המקלדת, העיצוב צריך לתמוך בתנוחת שורש כף היד הטבעית כדי למזער את המאמץ בשימוש ממושך. העכבר צריך להתאים בנוחות לגודל היד ולהתאים לסגנון האחיזה.

תמיכה בשפות

כאשר שוקלים לרכוש סט מקלדת ועכבר אלחוטי מספקים בחו"ל, או מאמזון, חשוב לזכור שהמקלדת עשויה להגיע ללא עברית. במקרה זה צריך לרכוש מדבקות עם אותיות בעברית בנפרד.