יצירת תמונות בעזרת בינה מלאכותית וסקירה של מחוללי תמונות AI

על ידי | מדריכים, סקירות

יצירת תמונות עם מחולל תמונות בינה מלאכותית הפכה לאחרונה לנושא מאוד פופולרי. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת היכולת ליצור תמונות ויזואליות באיכות גבוהה הופכת לקלה יותר. וכיום אפשר להפיק תמונות איכותיות באמצעות בינה מלאכותית. בפוסט זה נדגים כיצד להשתמש במחוללי תמונות בינה מלאכותית כדי ליצור תמונות ויזואליות מותאמות אישית. 

מה זה מחולל תמונות מבוסס בינה מלאכותית? 

מחולל תמונות בינה מלאכותית ליצירת תמונות, משתמש באלגוריתמים המאפשרים לנתח תמונות קיימות ולהשתמש בהן כנקודת מוצא ליצירת תמונות חדשות. התוכנה משתמשת בטכניקות שונות כגון זיהוי דפוסים בתמונות קיימות ולאחר מכן החלת דפוסים אלו על היצירה החדשה. לעתים קרובות התמונות שנוצרו יהיו בעלות מאפיינים דומים לאלו המקוריים, אך עדיין יהיו ייחודיות בפני עצמן אלגוריתם הבינה המלאכותית עוזר לה לזהות אובייקטים בתוך תמונה ולאחר מכן יוצר וריאציות על אותם אובייקטים על סמך הנתונים שנאספו. 

מחוללי תמונות פופולריים:

DALL-E 2 

דאלי 2 היא תוכנה פופולרית שמייצרת תמונות מתיאורים טקסטואליים בעזרת מודל ה GPT3. המערכת תציג לכם שדה פתוח שבו תצטרכו לתאר במילים את התמונה שתרצו לחולל. המערכת תיצר תמונות ברזולוציה של 1024X1024. מהניסיון שלי, מתיאורים בסיסיים, המערכת מחוללת בעיקר תמונות פוטו ריאליסטיות ודורשת לא מעט ניסוי וטעיה כדי להגיע לתוצאות יצירתיות ומוצלחות.   

לדוגמא ביקשתי מהמערכת ליצור תמונה של ציוד רשת ומחשבים בסגנון של סלבדור דאלי 

Computers and network equipment in Salvador Dali style 

זו התמונה שקיבלתי: 

המערכת תאפשר לכם גם לערוך את התמונות ולבצע בהם שינויים כמו שינוי צבע, הוספה והסרה של אובייקטים בתמונה והזזה של פריטים בתמונה ממקום למקום, ותאפשר לכם להעלות תמונות משלכם ולבצע בהם שינויים

לדוגמא: מחקתי מחשב אחד וביקשתי מהמערכת למלא את המיקום החסר במדפסת 

זו התוצאה שקיבלתי  

אפשר גם לבקש מהמערכת ליצור וריאציות של התמונה המקורית. לדוגמה, ביקשתי מ DALL E 2 לשנות את הסגנון מהסגנון של דאלי לסגנון בארוק

זו התוצאה שקיבלתי:

אמנות של מחשבים ומדפסות יכולות לצאת קצת משעממות אז ניסיתי להיות קצת יותר יצירתי ואלו התוצאות:

The thinker by Auguste Rodin. Man replaced by a robot

ואחרי שימוש בוריאציות ועריכות (שכמעט גמרו את המכסת הקרדיטים החודשית שלי) הגעתי לתוצאה שהייתי די מרוצה ממנה:

האם ניתן להשתמש ב DALL-E 2 בחינם? 

כשתרשמו לראשונה, תקבלו 50 קרדיטים בחינם לחודש הראשון. 15 קרדיטים יתחדשו בכל חודש לאחר מכן. 

 ניתן לרכוש קרדיטים נוספים בנפרד. $15 יעניקו לכם 115 קרדיטים נוספים.   

כיצד להשתמש ב 2 DALL-E  

     1. עברו לאתר של DALL-E 2 וצרו חשבון (או היכנסו אם כבר יש לכם) 

     2. לאחר שתכנסו תוכלו לגשת לממשק DALL-E 2. 

     3. בשדה הטקסט, הזינו תיאור של התמונה שברצונכם ליצור (עד 400 תווים). לתוצאות טובות עדיף לתת תיאור יצירתי ומדויק, DALL-E 2 משחק היטב עם דימויים אמנותיים, אז מומלץ לבקש ציור אמנות דיגיטלית או מדיום ספציפי אחר, אפשר גם להוסיף גם סגנון ציור על פי אומן מסוים. 

     4. לחצו על הלחצן "Generate" כדי ליצור את התמונה. 

     5. התמונה שנוצרה תוצג במרכז המסך. ניתן להוריד את התמונה על ידי לחיצה על כפתור "Download" או ליצור תמונה חדשה על ידי התאמת ההגדרות ולחיצה על "Generate" שוב. אפשר גם ליצור וריאציות נוספות או לערוך את התמונה – Edit.

טיפים לשימוש נכון במחולל תמונות DALL-E 2 

עדיף להיות כמה שיותר מדויקים ומפורטים לדוגמא במקום לרשום מחשב עדיף לרשום מחשב דק מדגם דל בצבע שחור. המערכת מאומת להגיב לשמות עצם ושמות תואר (לדוגמא מחשב גדול) נסו להשתמש כמה שפחות בכינויים כמו "זה" או "הם" ("a" "the" "it" "they"). ספקו הקשר, לדוגמה, חלק מסצנה מסוימת (חוף, מסיבה וכו.) 

בלינק הבא מצאתי מדריך עם עשרות עמודים שניתן להוריד בפורמט PDF עם הוראות וטיפים מפורטים לשימוש נכון במערכת DALL-E-2: 

DALL-E 2 Prompt Book

Midjourney 

מערכת נוספת ליצירת אומנות עם בינה מלאכותית, ממבט ראשון התוצאות שקיבלתי מMidjourney נראות יותר יצירתיות מאלו של של DALL-E 2. ונוטות לכיוון הפנטזיה. מצד שני כל תהליך השימוש לא כל כך ידידותי ודורש רישום ועבודה עם מערכת הצ'אט Discord. כברירת מחדל המערכת תייצר תמונות בגודל של 512X512 אבל ניתן לשדרג את התמונות עד לרזולוציה של 1664X1664. 

הנה דוגמה לתמונה שקיבלתי ב Midjourney מול תמונה מ DALL E 2 על אנשי מחשבים נלחמים בסגנון שר הטבעות. (בנסיון הראשון)

עלויות שימוש ב Midjourney 

לאחר הרישום ניתן ליצור 25 תמונות בחינם, אבל ברגע שהמכסה נגמרת היא לא תתמלא שוב וכדי להמשיך להשתמש במערכת תצטרכו לרכוש מנוי חודשי, כשמנוי חודשי מתחיל מ $10 לחודש ל 200 תמונות. 

כיצד להשתמש ב-Midjourney  

 1. אם אין לכם חשבון, תצטרכו ליצור חשבון במערכת Discord 
 1. הכנסו לאתר של Midjourney ולחצו על sign in. אשרו את הכניסה ואת כל הכללים כדי להכנס לקבוצת Midjourney בדיסקורד. 
 1. בתוך הקבוצה בחרו אחד מערוצי #newbies מהסרגל הצדדי 
 1. השתמשו בפקודה imagine/ בשדה הצ'אט כדי ליצור תמונה 
 1. לאחר מספר שניות נתן לראות את התוצאה בחלון הצ'אט  
 1. ניתן לשדרג את התמונה – U או צור וריאציות – V.  
 1. ניתן לראות את היסטוריית התמונות שלנו דרך החשבון שלנו בלינק https://www.midjourney.com 

Dream By Wombo 

מערכת שמייצרת תמונות מעניינות ללא הגבלה וגם ידידותית מאוד לשימוש, מעבר לטקסט החופשי היא מאפשרת לבחור את סגנון הציור, מבלי שתצטרכו לתאר אותו בתוכן הטקסט, לדוגמא סגנון קומיקס, פנטסיה, אנימציה, חורף, וכדומה. התמונות מעניינות ומהנות אבל לא תמיד מדייקות בפרטים. ניתן להוריד את התמונות בגודל של 1080X1920. 

דוגמה לתמונה שחוללתי ב Dream, שוב אנשי מחשבים נלחמים בסגנון שר הטבעות. התמונה מעניינת, אבל אפשר לראות שאין יותר מדי התיחסות למחשבים.

כיצד להשתמש ב-Dream.ai 

בעקרון השימוש מאוד פשוט ולא ממש צריך מדריך. נכנסים לאתר dream.ai. מקלידים משהו בשדה הפתוח, בוחרים סגנון – Art Style , ולוחצים על Create. לאחר שהתמונה מוכנה נוכל להוריד אותה או ללחוץ על Finalize כדי לקבל אפשרויות נוספות. 

האם ניתן להשתמש ב Dream בחינם? 

בשלב זב המערכת נותנת לייצר תמונות ללא הגבלה אבל יש פיצ'רים מסוימים שמקבלים רק בתשלום כמו סגנונות ציור נוספים, וריאציות ויצירת סרטונים. 

קיים מנוי חודשי ב $10 או מנוי לכל החיים ב $169 

ArtBreeder 

ארטברידר הוא מחולל תמונות מבוסס אינטליגנציה מלאכותית פופולארי שמשתמש במספר סוגים של אלגוריתמים מבוססי GAN בעיקר כדי לערבב שתי תמונות וליצור ממנה יצירת אומנות. השימוש הנפוץ ביותר ב Artbreeder הוא יצירת דיוקנים מתמונות פרופיל קיימות או מתמונה שמעלים למערכת, אבל הפלטפורמה מאפשרת גם לחולל נופים, אובייקטים ובעלי חיים בעזרת תפריט מובנה, וגם לייצר אנימציה קצרה מהיצירה. 

האם ניתן להשתמש ב Airbreeder בחינם? 

ניתן להעלות 3 תמונות, ולהוריד 5 תמונות ברזולוציה גבוהה (2048X2048) בחודש בחינם מעבר לכך צריך לעשות מנוי שמתחיל ב $9 לחודש ונותן 80 העלאות ו 200 הורדות. 

שימו לב שבתוכנית החינמית, תמונות שתעלו למערכת יהיו ציבוריים  

מחוללי תמונות AI נוספים 

אני מוסיף רשימה של מחוללי תמונות נוספים שתוכלו להתנסות איתם. רובם עובדים על אותו עיקרון, תוכלו להתנסות בחינם ולקבל קרדיט קטן שמתחדש מדי פעם, או לשלם בנפרד על שימוש יתר ופונקציות מתקדמות. 

Nightcafe.Studio 

פלטפורמת אמנות יצירתית המשתמשת ברשתות עצביות ליצירת תמונות ייחודיות. עם ממשק פשוט וקל לשימוש, המאפשר למשתמשים ליצור תמונות על ידי התאמת פרמטרים שונים, כגון צבע ומרקם. 

Deepdreamgenerator 

מחולל תמונות היוצר בעיקר תמונות מופשטות ומאפשר למשתמשים להתאים פרמטרים שונים ומספק תצוגה מקדימה חיה של התמונה שנוצרה. 

Starryai 

עוד פלטפורמת אמנות יצירתית המאפשרת למשתמשים ליצור תמונות בהתאמה אישית, ומאפשר לייצא את התמונה ברזולוציה שונה. לפלטפורמה קיימות אפליקציות לאנדרויד ול IOS.

Playground AI

אתר שיאפשר לכם להתנסות במודלים של אינטיליגנציה מלאכותית ליצירת תמונות בממשק אינטראקטיבי וידידותי עם מודל נדיב שיאפשר לכם ליצור עד 1,000 תמונות כל 24 שעות בחינם.

Jasper Art 

מחולל אמנות עם הרבה המלצות טובות ברחבי הרשת, Jasper משתמש במודלים שונים של בינה מלאכותית ליצירת תמונות ואנימציות ייחודיות. הוא מציע מגוון רחב של אפשרויות התאמה אישית, וגם מאפשר למשתמשים לשתף פעולה עם אחרים כדי ליצור יצירות אמנות. קיימת תקופת נסיון קצרה ולאחר מכן תצטרכו לשלם $20 לחודש לשימוש ללא הגבלה.

סיכום

לסיכום, מחוללי תמונות בינה מלאכותית הם כלי רב עוצמה ליצירת תמונות ייחודיות, בולטות ויזואלית. אתרי האינטרנט הנדונים בבלוג זה מציעים פלטפורמות חזקות ליצירת אמנות באמצעות מודלים של AI. בין אם אתם אמנים המעוניינים לשלב טכניקות חדשות בעבודתכם, או חובבים המתנסים בצורות ביטוי חדשות, אתרים אלו מספקים שפע של אפשרויות וכלי התאמה אישית שיעזרו לכם ליצור את התמונות הרצויות. ככל שטכנולוגיית AI ממשיכה להתפתח, אנו יכולים לצפות לראות מחוללי תמונות מתקדמים ומתוחכמים אף יותר בעתיד, ויהיה מעניין לראות אילו צורות חדשות של אמנות ויצירתיות יצוצו כתוצאה מכך. 

2 תגובות

 1. דוד איש שלום

  הכתבה מביאה חומר מפורט וברור בתחום חשוב ומהפכני. היא עושה זאת באופן ישיר, ענייני, ברור, קצר ולעניין ומקבלת ממני ציון 10. תודה רבה

  השאר תגובה

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חומת אש (פיירוול) מומלצת לבית ולעסק קטן.

הוספת התקן חומת אש (firewall) ייעודי לרשת הביתית או לעסק תספק לנו הגנה תכונות מתקדמת שבדרך כלל נמצא רק בארגונים. . במדריך נסקור חומות אש מומלצות לבית ולעסק קטן נראה כיצד להפוך מחשב לחומת אש ונתב עוצמתי בחינם.